חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

חרדת בחינות - איך מתמודדים עם לחץ בחינות?


כמעט כל תלמיד או סטודנט מכיר את התופעה של חרדת בחינות: לחץ שהזמן לא יספיק, פחד מפני בלאק אאוט, הזיעה הניגרת על המצח, החרדה מפני כישלון. תלמידים וסטודנטים רבים לא מצליחים כפי שהיו יכולים בבחינות לא מפני שהם לא שולטים בחומר, אלא מפני שהלחץ והמתח לקראת הבחינות מנעו מהם לתפקד כהלכה בזמן הבחינה.
לקראת תקופת הבחינות מומחי פרמה גורי מציעים לכם כמה טיפים להתמודדות עם הלחץ.
ניהול זמן
אחד הדברים החשובים ביותר, במיוחד אם אתם יודעים שיש לכם בעיה של ניהול זמן, הוא תכנון הזמן וחלוקת החומר לקראת הבחינה. התחילו להתכונן מספיק זמן מראש כדי לעמוד ביעדים, חלקו את החומר לראשי פרקים והקצו לכל פרק לוח זמנים ריאלי כדי שתוכלו להשתלט על כל החומר לקראת הבחינה. הקצו גם זמן לחזרה גנרלית על כל החומר לאחר שלמדתם כל נושא בנפרד. אם אתם מרגישים בטוחים יותר כשאתם לומדים עם פרטנר, נסו לאתר חבר תומך לעבור תו על החומר לקראת הבחינה, רצוי מישהו לא לחוץ, כדי לשאוב ממנו אנרגיות חיוביות ולקבל ממנו ביטחון וחיזוקים חיוביים.
איזון
מומלץ להקפיד על שינה תקינה ורצופה לפני הבחינה, שנת לילה טובה לפחות של 7-8 שעות כדי להגיע לבחינה עירניים ככל האפשר. נסו לסיים את הערב לפני הבחינה ברוגע ולקום בשעה סבירה לפני הבחינה שמאפשר לכם להתארגן בלי לחץ, לעבור שוב בקצרה על החומר (אם זה מסייע לכם כי לפעמים כדאי להגיע לבחינות בראש נקי ככל האפשר).
כמו כן, יום לפני הבחינה או בבוקר שלפני אם יש מספיק זמן ומרץ, נסו לעשות משהו שיסיח את דעתכם מהלחץ של הבחינה – פגישה עם חברים (כל עוד הם לא ידברו רק על הבחינה), קריאת ספר, האזנה למוסיקה, שופינג, צפייה בסרט, כל דבר שירגיע אתכם ולא ירכז את הלחץ שלכם בבחינה עצמה. כמו כן, חשוב מאוד לאכול היטב לפני הבחינה, ארוחה עשירה בויטמינים שתעזור לכם להתרכז בעת הבחינה. השתדלו להוריד מהתפריט היומי משקאות אנרגיה או ממריצים, אלה עלולים רק להעלות את מידת הלחץ יותר מאשר לסייע לכם להתרכז. אם קפה בכל זאת עוזר לכם, שמרו על מינון סביר. כמו כן, מומלץ תמיד לקחת חטיפי בריאות אתכם לבחינה למקרה שתהיו רעבים או תזדקקו לקצת דלק.
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
תרגיל ברוגע
אם במהלך הבחינה אתם מרגישים לחץ, נסו מיד לנטרל אותו. חשבו על משהו מרגיע בדמיון, משהו שעושה לכם טוב, חוויה חיובית שיש לכם או מישהו שאם אוהבים. קחו נשימה עמוקה, נסו לטהר את המחשבה ולהתרכז. אם יש משפטי מפתח שעוזרים לכם לחזור לריכוז אחרי שמישהו (המרצה דיבר) או משהו (רעש מחוץ לכיתה) קטעו את ההרצאה שלכם, נסו להיזכר בהם או לדמיין סיטואציה שמתקשרת לחומר או כל טכניקה אחרת שתסייע לכם להתרכז בבחינה אבל בלי הלחץ שמתלווה לבחינה. 

בבחינות מוכרחים להיות ערניים ככל האפשר ולכן, חשוב להצטייד בפיתרון שיאפשר להיות שלווים ונינוחים במהלך הבחינה.
 
רסקיו רמדי להצלחה בבחינות
רסקיו רמדי הוא מוצר אולטימטיבי מהטבע שעשוי לתרום גם לשלווה והצלחה בתקופת הבחינות. רסקיו מורכב מחמש תמציות פרחים המכונים פרחי באך - תמצית הפרחים המקורית שגילה ד"ר אדוארד באך, רופא אנגלי, בשנות ה-30. התמציות ברסקיו רמדי הן: צ'רי פלאם, קלמטיס, אימפטיאנס, רוק רוז וסטאר אוף בית-לחם. תמציות אלה התגלו על ידי ד"ר באך כיעילות לפיתרון בעיות רגשיות שונות וגם מצבים כמו לחץ, מתח, חרדה וכולי. 

שי ברוש, מנכ"ל חברת פרמה גורי, המשווקת הבלעדית של רסקיו רמדי בישראל ובעל נסיון עם תמציות פרחי באך מסביר שרסקיו רמדי לא ממכר. רסקיו רמדי עובד בהרמוניה עם הגוף והשפעתו מורגשת לרוב תוך זמן קצר. "מומלץ להשתמש ברסקיו רמדי במהלך ההכנות לבחינות ובבחינות עצמן. התמציות מסייעות לשקט ושלווה וכך למעשה משפרות את הסיכויים להצלחה למי שיש להם חרדת בחינות".

רסקיו רמדי הוא מוצר מהטבע ובטוח לחלוטין, ללא תופעות לוואי ומתאים לשימוש לכולם, החל מתינוקות מבוגרים וגיל הזהב. ניתן להשתמש ברסקיו רמדי גם במצבים של חרדת בחינות ולחץ מבחנים, כארבע פעמים ביום או יותר לפי הצורך.
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד