חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

התמודדות עם לחץ


נעמה לא הצליחה לנשום, היא הרגישה שהיא מאבדת שליטה על עצמה, על הגוף שלה. היא עמדה לפני בחינת הלשכה אחרי חודשים ארוכים של למידה אינטנסיבית ועכשיו, ברגע האמת, היא לא יכלה להתמודד עם המאורע והלכה לאיבוד בתוך ביצת טובענית של מחשבות ולחצים. בסופו של דבר, היא הצליחה להשתלט על עצמה, לקחת פסק זמן קצר וניגשה לבחינה ואפילו עברה אותה. היום היא כבר לא נותנת ללחץ לפעול עליה, כשהגלים מגיעים, היא נלחמת בהם בתודעה וגם עם רסקיו רמדי, שמרגיע תמיד שיש בתיק למצבים רגשיים ומצבי לחץ.
נדודי שינה, חוסר ריכוז ואפילו נשירת שיער
לחץ הוא לא מצב טבעי לא של הגוף ולא של הנפש, וכשאנשים לחוצים הם לא תמיד פועלים בהיגיון או מצליחים לקבל דברים בפרופורציה הנכונה. הם נמנעים מלחיות את החיים שהם היו רוצים לחיות, להעז או להתמודד עם דברים, הגוף שלהם מגיב בהתאם, הם עלולים לסבול מסימפטומים בלתי רצויים כמו נשירת שיער או קוצר נשימה. לחץ נפשי הוא הגורם למחלות כרוניות רבות: החל מדיכאון, דרך נדודי שנה, ועד גירויים בעור והפרעות עיכול. 
לחץ נפשי לא מופיע רק במצבי קיצון של חתונה, בחינה, לקיחת הלוואה, מעבר דירה או לידה. הלחצים מלווים אותנו בחיי היומיום ויכולים להיות תגובה לאירוע נקודתי כמו "איך נגיע לעבודה בזמן בפקקים האלה" או "מה יהיה עם המצגת בלימודים", או סדרה של אירועים. 
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
קצת מתח יכול להואיל, במיוחד למי שזקוק לזריקת מרץ כדי להתחיל בפרויקט שנדחה בלי סוף או זקוק ללחץ לשיפור ביצועים ספורטיביים או הישגים תחרותיים. הבעיה מתחילה כשהלחץ גובר ומצליח להשתלט על המחשבה הבהירה ועל הגוף הרפוי ומשפיע עלינו לרעה הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית.
האגודה הבינלאומית לניהול מצבי לחץ (ISMA) מתארת לחץ כתגובה של הגוף כולו לשינוי ברמות הרגשיות. ללחץ יש סימפטומים גופניים וסימפטומים רגשיים. סימפטומים פיזיים: נדודי שינה, מיגרנות, הפרעות עיכול, עייפות ותשישות, כאבים בצוואר ובכתפיים, כאבי גב. סימפטומים רגשיים: עצבנות, אובן חוש הומור, אובדן משיכה, נטייה לבכי, חוסר ריכוז, בלבול, חוסר עניין. 
כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם לחץ
לנשום עמוק. נשימה עמוקה יכולה לאזן את הנשימה ולהאריך אותה וכך לנשום בצורה רגועה יותר ומאוזנת. שימו יד אחת על החזה ויד שנייה על הבטן כדי לחוש בקצב הנשימה שלכם.
הצד החיובי. מחשבות חיוביות יכולות להואיל, נסו לחשוב על הצלחה או על רגע קסום בחייכם כדי להשיב את האופטימיות ולשכוח מהלחץ. 
כושר גופני. התעמלות מסייעת מאוד לצורך התמודדות עם לחץ. 15 עד 30 דקות של פעילות גופנית ביום מעלה את רמת האדר ופינים בגוף. זה יכול להיות יוגה, הליכה, טאי צ'י, מתיחות, כל פורקן פיזי שמשחרר תסכולים ולחץ מואיל. 
צבעים מרגיעים. יצירת סביבה רגועה עם גוונים חמים מעוררים מעלה את מצב הרוח הכללי. 
פסק זמן. לעיתים חייבים לעשות הפסקה במרתון היומיומי, לצאת לטיול קצר, לאמבטיה, לקרוא ספר או מגזין, לשתות כוס תה ולתת לראש לנוח.
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד