חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

התמודדות עם חרדה ולחצים זמנייםאתם מתעוררים בלילה שטופי זיעה עם צמרמורת קלה ותחושה שמשהו רע עומד לקרות, הולכים ברחוב ומסתובבים בלי הרף מתוך תחושה שמישהו עוקב אחריכם, פוחדים לשלוח את הילד לטיול השנתי או פשוט מוצפים מחשבות שליליות בלי סיבה? ייתכן שאתם סובלים מחרדה.

יש חרדות קבועות ויש חרדות שמשתנות ותלויות במצב או בתקופה, למשל, מצב בטחוני מעורער שגורם לנו לפחד להסתובב ברחוב או חרדה לפני טיסה או חרדה כתוצאה מבדיקה רפואית, כשלרוב החרדות שלנו הן סובייקטיביות ולעיתים מה שמלחיץ אותנו לא ילחיץ אחרים. עם זאת, יש הרבה מאוד חרדות שאנשים רבים חווים אותן כשהם עומדים בפני סיטואציות דומות, כמו חרדה לפני לידה אצל נשים הרות או תלמידים שחווים חרדה לפני מבחני הבגרות.

אי אפשר להתעלם מכך שחרדה משתקת, היא גורמת לנו להימנע מדברים או פשוט מקלקלת לנו את מצב הרוח ואת היכולת ליהנות ברוגע. אז איך מתמודדים עם חרדות ולחצים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לנסות לשחרר את החרדות כדי שיפסיקו לשלוט בחייכם.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

לבלום את החרדה באמצעות רגיעה יזומה 

הגנבת מחשבות חיוביות כתחליף לאלה השליליות בדרך בה תגיבו טוב יותר יכולה להיות באמצעות עיסוק בשיטות רגיעה יזומות ומכוונות כמו למשל, מדיטציה להרפיית העצבים, יוגה, טכניקות של דמיון מודרך שמשקיטות את החרדה ועוזרות להתמקד במה שטוב וחיוני.

הרפיה גופנית היא חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם חרדה ולחצים, כי הגוף שלנו שותף אקטיבי לחרדה ומצב מנטלי משפיע על הגוף למשל ברעד, זיעה, כאבים פיזיים אמתיים שהם תוצר של פנימיות סוערת ולכן, גם פעילויות ספורטיביות כמו שחייה, ריצה, הליכה מרעננת לצד עיסויים אלטרנטיביים וקלאסיים, אמבטיה חמה עשויים לסייע בהתמודדות עם חרדה ובהרגעה כללית של גוף ונפש.

לאכול נכון כדי להירגע 

הכוונה אינה לאכילה מוגברת במטרה לשכוח מהחרדות ומהלחצים, אלא ליישום הרגלי תזונה נכונים הכוללים הימנעות ממשקאות מעוררים כמו אלכוהול וקפאין, שעשויים רק להעצים את רמת החרדה והלחץ בגלל האפקט המעורר שלהם. אכילת מזונות כמו דגנים מלאים העשירים במגנזיום, פירות, ירקות ואפילו שוקולד מריר בעל אחוזי קקאו גבוהים שידוע כמפחית קורטיזול - הורמון הלחץ שגורם לתסמיני חרדה.

שתיית תה צמחים במיוחד קמומיל, תה ירוק, צמח ולריאן בעלי השפעה מטיבה על לחץ וחרדה. בכל מקרה, אף פעם אל תתחילו יום שעתיד להיות לחוץ על בטן ריקה זה רק יגביר את מפלס החרדות. הוסיפו לתזונה תוספי תזונה בעלי אפקט מפחית לחצים כמו אומגה 3.

ניהול החרדות והלחצים 

ברגע שאנחנו יודעים ממה אנחנו חרדים אפילו אם זו חרדה זמנית ובוודאי א מדובר בחרדה חוזרת, קל לנו יותר להתכונן לקראתה ולנהל אותה בזמן אמת. אפשר ללמוד טכניקות הרגעה של שכנוע עצמי כמו שינון משפטים מרגיעים לפני כניסה לראיון עבודה, סיבוב במטוס ושיחה אישית עם הטייס בעת טיסה כדי להבין כמה החרדה רחוקה מהמציאות, שימוש בדמיון מודרך ברגע שהחרדה צצה כדי להקטינה לפני שתועצם וכדומה, תרגול נשימות עמוקות מספר דקות למיגור החרדה ועוד.

פרחי באך להתמודדות רגשית 
על פי הספרים של ד"ר באך, תמציות פרחי באך אף הן מסייעות בהתמודדות עם לחצים, בשל סגולות פרחים נבחרים והשפעותיהם על המצב הנפשי. כך למשל, אמר ד"ר באך כי תמצית White Chestnut מסייעת בהתמודדות עם מחשבות טורדניות שמקשות לנהל שגרה רגועה ותמצית Aspen מתאימה למי שסובל מחרדה לא מוסברת. 

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד