חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הכנה לריאיון עבודה - איך לנהל את הלחץ?


אתם בתהליך הקדחתני של חיפוש עבודה, כל צלצול טלפון מקפיץ אתכם מהמקום והלחץ מרקיע שחקים. לפתע מזמנים אתכם לריאיון עבודה לג'וב נחשק במיוחד, אידיאלי לפרופיל התעסוקתי שלכם, תנאים סוציאליים מעולים, משכורת אטרקטיבית, משרה גמישה, עבודה מעניינתאם עד כה הייתם במתח, הרי שעכשיו המתח טיפס לשיא חדש.

מה עושים? איך מנהלים את הסטרס ומתכוננים לריאיון עבודה כדי לשדרג את הביצועים ולמצוא חן בעיני המעסיקים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

הכנה מראשדעו לקראת מה אתם הולכים

ידע מרגיע. חשוב מאוד לדעת לקראת מה אתם הולכים: היכן מתקיים ריאיון העבודה, מי יראיין אתכם (אפילו ברמת התפקיד), במה החברה מתמחה. זכרו שידע זה כוח וודאות היא המענה לחוסר וודאות, שלעיתים מעמידה אותנו במצבים לא נוחים. ניתן לשאול את המגייסים שאלות לגבי המשרה המבוקשת ולחפש בגוגל אודות החברה, כדי להגיע מצוידים עם פרטים שירשימו את המעסיקים.

דעו איך להציג את עצמכםהכנה מראש כוללת גם הכנת קורות החיים בשלוף וגם שינון של הרזומה שלכם, כך שתזכרו כל פרט רלוונטי וגם תדעו להציג את עצמכם בדרך שתקנה לכם ביטחון עצמי. כדי לעשות זאת, תוכלו לערוך סימולציה מקדימה הכוללת יישום של שפת גוף משכנעת, לפתח אינטונציה נכונה בבואכם לתאר את עצמכם.  שימו דגש על מה שחשוב ומה שירשים את המראיינ/ת ובדקו כל הזמןהאם הקול שלכם נשמע נעים או מאיים? האם שפת הגוף שלכם מקרבת או מרחקת? בכל מקרה, חשוב לשבת בנינוחות, לשחרר זרועות, לשמור על קשר עין. 

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

סימולציה עם פידבקים. אם ברצונכם לקבל פידבקים על הדרך שבה אתם מתראיינים, תוכלו לערוך חזרה גנרלית עם אחד מחבריכם או אפילו לצלם את עצמכם ולצפות בריאיון המצולם ולנסות לאמץ פרספקטיבה של מתבונן מהצד כדי לבחון את ההתנהלות שלכם במצב מלחיץ כמו ראין עבודה.

תשובות לשאלות קשות. כדי לא לעמוד בפני שתיקה מביכה, הכינו מראש רשימת תשובות לשאלות שצפויות להלחיץ אתכם כמו מדוע עזבתם את מקום העבודה הקודם או מדוע פוטרתם, כגון "התפקיד לא התפתח", "הבוס התחלף והביא צוות ממקום עבודה אחר", "החברה נקלעה לקשיים כלכליים".       

למקומות, הכן, להירגע 

הכל עניין של גישה חיובית - לצד הכנה אקטיבית לריאיון עבודה, מומלץ לאמץ גם את הגישה הנכונה והמרגיעה: שאם אתם ניגשים לריאיון העבודה הספציפי הזה, סימן שאתם מספיק מעוניינים בתפקיד, שיש לכם מה להציע, שאתם מועמדים ראויים ושהמראיינים יצליחו לראות את התשוקה שלכם לעבודה.

עבדו על עצמכם. נסו להצטייד בטכניקות הרגעה דוגמת נשימות עמוקות, דמיון מודרך. לפני ריאיון העבודה עצמו חשוב שתישנו היטב ותאכלו ארוחת בוקר משביעה ומזינהריאיון עבודה על בטן ריקה עשוי להעצים את המתחים ואת העצבנות

התחלה רגועה יותר. מומלץ להגיע מוקדם למקום בו מתקיים ריאיון העבודה, כדי להירגע לקראתו, להכיר את המקום, לבדוק את השטח ואולי אף לבדוק את סביבת העבודה העתידית ולדלות יותר אינפורמציה על העובדים, הממונים וסגנון העבודה 

התמקדו בריאיון ולא במחשבות שליליות. בעת ריאיון העבודה עצמו, שימו לב שמדובר בדיאלוג עם המראיינים ולא בנאוםענו לשאלות שאתם נשאלים, קחו כמה שניות כדי להשיב בדרך שלדעתכם תייצג אתכם הכי טוב שאפשר, תוכלו כמובן לנווט את הריאיון לאפיקים אליהם תרצו להגיעמידע על התפקיד, הבלטת היכולות שלכם, השאיפה להתקדם, להוביל, לנהל וסיימו במשפט שמדגיש את הרצון שלכם להשתלב בחברה כדי לסיים את הריאיון בנימה חיובית ובהותרת הרושם שאתם מעוניינים בתפקיד

רסקיו רמדי ילווה אתכם יד ביד במשך כל התהליך. רסקיו רמדי הוא תערובת של חמש תמציות של פרחי באך, שנחקרו על ידי ד"ר באך ונמצאו כמטיבים להתמודדות עם מצבים רגשיים וסיטואציות יומיומיות שונות כגון ריאיון עבודה. תוכלו לשמור את רסקיו רמדי בתיק שלכם ולשלוף בעת הצורך

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד