חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הכנה לראיון עבודה - איך לנהל את הלחץ?


אתם בתהליך הקדחתני של חיפוש עבודה, כל צלצול טלפון מקפיץ אתכם מהמקום והלחץ מרקיע שחקים. לפתע מזמנים אתכם לראיון עבודה לג'וב נחשק במיוחד, אידיאלי לפרופיל התעסוקתי שלכם, תנאים סוציאליים מעולים, משכורת אטרקטיבית, משרה גמישה, עבודה מעניינת – אם עד כה הייתם במתח, הרי שעכשיו המתח טיפס לשיא חדש.

 

מה עושים? איך מנהלים את הסטרס ומתכוננים לראיון עבודה כדי לשדרג את הביצועים ולמצוא חן בעיני המעסיקים? מספר טיפים במסגרת הכנה לראיון עבודה: 

 

הכנה מראש – דעו לקראת מה אתם הולכים


ידע מרגיע - חשוב מאוד לדעת לקראת מה אתם הולכים: היכן מתקיים ראיון העבודה, מי יראיין אתכם (אפילו ברמת התפקיד), במה החברה מתמחה. זכרו שידע זה כוח וודאות היא המענה לחוסר וודאות, שלעיתים מעמידה אותנו במצבים לא נוחים. ניתן לשאול את המגייסים שאלות לגבי המשרה המבוקשת ולחפש בגוגל אודות החברה, כדי להגיע מצוידים עם פרטים שירשימו את המעסיקים.

דעו איך להציג את עצמכם -  הכנה מראש כוללת גם הכנת קורות החיים בשלוף וגם שינון של הרזומה שלכם, כך שתזכרו כל פרט רלוונטי וגם תדעו להציג את עצמכם בדרך שתקנה לכם ביטחון עצמי. כדי לעשות זאת, תוכלו לערוך סימולציה מקדימה הכוללת יישום של שפת גוף משכנעת, לפתח אינטונציה נכונה בבואכם לתאר את עצמכם.  שימו דגש על מה שחשוב ומה שירשים את המראיינ/ת ובדקו כל הזמן – האם הקול שלכם נשמע נעים או מאיים? האם שפת הגוף שלכם מקרבת או מרחקת? בכל מקרה, חשוב לשבת בנינוחות, לשחרר זרועות, לשמור על קשר עין.

 כפתור רסקיו חדש

סימולציה עם פידבקים - אם ברצונכם לקבל פידבקים על הדרך בה אתם מתראיינים, תוכלו לערוך חזרה גנרלית עם אחד מחבריכם או אפילו לצלם את עצמכם ולצפות בראיון המצולם ולנסות לאמץ פרספקטיבה של מתבונן מהצד כדי לבחון את ההתנהלות שלכם במצב מלחיץ כמו ראין עבודה.


תשובות לשאלות קשות – כדי לא לעמוד בפני שתיקה מביכה, הכינו מראש רשימת תשובות לשאלות שצפויות להלחיץ אתכם כמו מדוע עזבתם את מקום העבודה הקודם או מדוע פוטרתם, כגון "התפקיד לא התפתח", "הבוס התחלף והביא צוות ממקום עבודה אחר", "החברה נקלעה לקשיים כלכליים".       

 

היכון, הכן להירגע לקראת הריאיון 


הכל עניין של גישה חיובית - לצד הכנה אקטיבית לראיון עבודה, מומלץ לאמץ גם את הגישה הנכונה והמרגיעה: שאם אתם ניגשים לראיון העבודה הספציפי הזה, סימן שאתם מספיק מעוניינים בתפקיד, שיש לכם מה להציע, שאתם מועמדים ראויים ושהמראיינים יצליחו לראות את התשוקה שלכם לעבודה.

 

עבדו על עצמכם - נסו להצטייד בטכניקות הרגעה דוגמת נשימות עמוקות, דמיון מודרך. לפני ראיון העבודה עצמו חשוב שתישנו היטב ותאכלו ארוחת בוקר משביעה ומזינה – ראיון עבודה על בטן ריקה עשוי להעצים את המתחים ואת העצבנות.


התחלה רגועה יותר - מומלץ להגיע מוקדם למקום בו מתקיים ראיון העבודה, כדי להירגע לקראתו, להכיר את המקום, לבדוק את השטח ואולי אף לבדוק את סביבת העבודה העתידית ולדלות יותר אינפורמציה על העובדים, הממונים וסגנון העבודה.

 

התמקדו בראיון ולא במחשבות שליליות - בעת ראיון העבודה עצמו, שימו לב שמדובר בדיאלוג עם המראיינים ולא בנאום – ענו לשאלות שאתם נשאלים, קחו כמה שניות כדי להשיב בדרך שלדעתכם תייצג אתכם הכי טוב שאפשר, תוכלו כמובן לנווט את הריאיון לאפיקים אליהם תרצו להגיע – מידע על התפקיד, הבלטת היכולות שלכם, השאיפה להתקדם, להוביל, לנהל וסיימו במשפט שמדגיש את הרצון שלכם להשתלב בחברה כדי לסיים את הריאיון בנימה חיובית ובהותרת הרושם שאתם מעוניינים בתפקיד. 

 

רסקיו רמדי ילווה אתכם יד ביד במשך כל התהליך. רסקיו רמדי הוא תערובת של חמש תמציות של פרחי באך, שנחקרו על ידי ד"ר באך ונמצאו כמטיבים להתמודדות עם מצבים רגשיים וסיטואציות יומיומיות שונות כגון ראיון עבודה. תוכלו לשמור את רסקיו רמדי בתיק שלכם ולשלוף בעת הצורך.  

 

כפתור רסקיו חדש

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד