חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

פחד מטיסות - איך לעבור את הטיסה בשלום?


יש כל כך הרבה מקומות שאתם רוצים לראות בעולם, יעדים אטרקטיביים ודילים משתלמים, בתי מלון מפנקים, מוזיאונים מרתקים, נופים עוצרי נשימה, אבל הפחד מפני המטוס האימתני, הסיפורים על התרסקויות, אולי סצנות מבעיתות מאסון התאומים שחולפות אצלכם בראש, כל אלה גורמים לכם לדחות שוב ושוב את הטיסות ולהחליף את כיבוש העולם בנסיעות בתוך הארץ.

לחילופין, ייתכן שאתם עולים למטוס, רועדים ומשקשקים כל הטיסה, צמרמורת וזיעה קרה, דפיקות לב מואצות, סופרים את הדקות עד לנחיתה המיוחלת ומתקשים ליהנות מהחופשה מתוך מחשבה שאוטוטו תטוסו בחזרה. 

אתם לא לבד! רבים פוחדים מטיסות. למעשה, פחד מטיסות הוא אחד מהפחדים האנושיים הנפוצים. תחושת הניתוק מהקרקע, השהייה במקום סגור לאורך זמן, הטלטלות הפתאומיות כתוצאה מתנאי מזג האוויר והמחשבות הטורדניות מקשות על יציאה לחופשה ועל הישיבה הממושכת במטוס. מדובר בפחד שמשפיע הן על המצב הנפשי ויכול לעורר גם תסמינים פיזיולוגיים, דוגמת זיעה קרה, דפיקות לב ואף עשוי להיות מסוכן למי שסובל מבעיות בלב או מלחץ דם גבוה.

חבל שתתנו לפחד לנהל לכם את החופשות ולמנוע מבעדכם לגלות ארצות חדשות וחלילה לסכן את בריאותכם. למרבה השמחה, ניתן בהחלט להתמודד עם סטרס שנגרם כתוצאה מטיסות ועם הפחד מפני הטיסה. הנה כמה טיפים אפקטיביים ללחץ בטיסה. הדקו חגורות, אנחנו ממריאים!
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

הטקטיקה - הסחות דעת
חשוב מאוד שתכינו לטיסה שלכם את כל האטרקציות האפשריות, כך שתהיו מספיק עסוקים מכדי להתמקד בפחד שלכם מפני הטיסה. כך למשל, הגיעו לטיסה עם ספר או מגזין שברצונכם לקרוא, טבלט או מחשב נייד להשלמת ענייני עבודה או צפייה בסרטים שהכנתם מראש (למקרה שהמדיה במטוס לא תעניין אתכם), מכשיר עם מוסיקה שמרגיעה אתכם או מלהיבה אתכם במיוחד.

במהלך הטיסה, התמקדו בארוחה ואכלו לאט, הביטו באנשים סביבכם שמתנהגים רגיל,  הם ישרו עליכם אווירה שלווה יותר. זכרו - כל עיסוק חלופי שינתק אתכם מהזמן והמקום יעשה את העבודה. כדאי גם לשבת ליד מישהו שמרגיע אתכם, הפרטנר שלכם לטיסה חיוני להעברת הטיסה בנעימים. אם מדובר בנסיעת עסקים מטעם העבודה ללא מלווים, תוכלו לנסות לנהל שיחה ערנית עם מי שיושב לידכם במידה שהוא בעניין. 

דמיון מודרך
הקפידו להסדיר את הנשימה ולנשום עמוק. נשימות מסייעות בהרגעת פחד מטיסות. השתמשו בדמיון שלכם, תארו לעצמכם איך תבלו בחופשה וכמה תיהנו ממנה, הפליגו בדמיון למקומות רחוקים, ניתוק נפשי זה יאפשר לכם להירגע.

ההכנות - היכרות מקדימה עם המטוס
אם תכירו את מרחבי המטוס ואת אמצעי השליטה, הבקרה והבטיחות המתקדמים, יהיה לכם קל יותר להתמצא ולהרגיש בנוח. תוכלו לספר לדיילים שאתם סובלים מפחד טיסות ובמקרה זה, הם גם יהיו יותר קשובים וינסו לסייע לכם. סיור במטוס, כולל כניסה לתא הטייס, מציאת השירותים, פתחי חירום וכדומה - ידע זה יוכל לעזור לכם להרגיש יותר בשליטה ושאתם בידיים הטובות ביותר. במהלך הסיור תגלו שהמטוסים של היום מאוד משוכללים.

שליטה - שיפור חוויית הטיסה
תזמנו את הטיסה שלכם במידת האפשר לשעות היום, כיוון שבשעות האור יותר נעים לטוס (אלא אם כן אתם מצליחים לישון בטיסה ואז שעות הלילה עדיפות עבורכם), לעונה רגועה (מזג אוויר נוח), נסו לשבת בקדמת המטוס קרוב לתא הטייס, התחילו בטיסות קצרות והאריכו בהדרגתיות. ניתן גם לפצל טיסות ארוכות עם חניית ביניים אם עצירה זו מסייעת לכם להירגע.

בנוסף, ניתן להשתמש לפני ובזמן הטיסה בצמחי מרפא מנחמים או בתמציות פרחי באך כמו רסקיו רמדי שמסייע על פי הספרות של ד"ר באך בהתמודדות עם מצבים רגשיים שונים, למשל חששות או פחד מטיסות. אז שימו לכם בתיק עלייה למטוס בקבוק קטן של רסקיו, כדי שהטיסה תעבור לכם בקלות יותר.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד