חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על
איך לעבור את חג פסח בשלום?


חג הפסח מתקרב ובא, ולמרות שהוא מכונה חג החירות, זהו חג שמביא עמו שפע של טרדות ואפילו מעורר תחושת עבדות - מה נבשל? איך נארח כל כך הרבה אנשים? האם הבית יהיה מספיק נקי? האם נספיק לקנות את כל המתנות שתכננו?

הדאגות מלוות בלחץ שעשוי לגרום למצב נפשי ירוד, כאשר לא מדובר בתופעה מקומית. למעשה, סקר של פרחי באך שנערך באנגליה העלה כי יותר ממחצית האימהות בבריטניה מודאגות, למשל, מהעלות של חג המולד במקום ליהנות מהחג עצמו, כשדאגתן העיקרית היא שבני המשפחה לא נהנים מהחג. החרדה מתקופת החגים, ולא משנה באיזה חג מדובר, יכולה להיות סביב נושאים שונים מבישולים דרך ויכוחים משפחתיים סביב שולחן החג ועד החופשה עצמה.

אז איך נוכל לעבור את החג ברוגע ואף ליהנות מהחגיגה המשפחתית? הנה כמה טיפים יעילים לפסח מהנה. 

לוח זמנים אפקטיבי – לעמוד בכל היעדים בלי פחדים
כדי שלא תגיעו ליום החג ותמצאו את עצמכם עומדים בתור בסופרמרקט או מתעוררים לפנות בוקר כדי לבשל במטבח, חשוב שתכננו מראש לוח זמנים יעיל, כך שתוכלו לבצע את המשימות בהדרגתיות: יום קניות, יום ניקיונות, יום בישולים.

כמו כן, אל תיקחו על עצמכם יותר מכפי שתוכלו לשאת והאצילו סמכויות לבני המשפחה, כך שהמטלות יחולקו שווה בשווה וכולם ייקחו חלק בחגיגות – כל ילד, למשל, אחראי על ניקיון החדר שלו, על שאיבת אבק או שטיפת הרצפות, על קילוף הירקות ועל קישוט הבית או עריכת השולחן לקראת ערב החג. תוכלו גם לבקש מהאורחים שכל אחד מהם יביא מנה אחת לסעודה וכך לחסוך הכנה של מגוון מנות שיתאימו לטעם של כל סועד.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל 

שינוי הגישה מפסימיות לאופטימיות
במקום להתייחס לחג הפסח כחג של משימות ומטלות, זכרו שמדובר בחג האביב – הזדמנות לרענן את סביבת המגורים ולחדש את הבית ואף את המלתחה. הפכו את משימת הניקיונות למשימה של חידושים ושדרוגים, החליפו מצעים, צבעו קירות מוכתמים, רכשו כמה פריטי דקורציה להוספת טאץ' אופנתי בחדר הרחצה, המטבח או הסלון, רעננו את הווילונות, השטיחים ופרגנו לעצמכם בבגדי חג חדשים.

כמו כן, נסו לבשל מטעמים שאתם אוהבים מלבד מטעמי החג המסורתיים, לרכוש בקבוקי יין או משקאות המועדפים על בני המשפחה. נסו ליהנות גם מההכנות עצמן: להשמיע מוסיקה אהובה ברקע בעת מלאכת הבישול, לנשום את הניחוחות המופלאים של המאכלים או לדבר בטלפון ולאחל חג שמח למי שאתם אוהבים בין לבין המשימות השונות.

דרכי קיצור שיעבדו בשבילכם
אפשר גם להפחית לחצים בחג על ידי כך שלוקחים עזרה מבחוץ. למשל, עוזרת בית רק לקראת החג, כדי שלפחות הבסיס יהיה נקי ונעים ואתם רק תצטרכו לארגן את מה שמבולגן על פני השטח.

אם אתם סובלים מאוד מהבישול או חוששים שלא תעמדו בלוחות זמנים, תוכלו להזמין מראש מקייטרינג אוכל ביתי בניחוח החג כארוחה מלאה או כהשלמה למאכלים שטרם הספקתם לבשל.

אם אתם דואגים מהארגון שאחרי החג, השתמשו בכלים חד פעמיים מסוגננים כתחליף לכלים שיש לשטוף ולסדר בחזרה בארון. 

רוצים להתנהל בדרך נינוחה יותר ומופחתת דאגות לקראת החג ובחג עצמו? רסקיו רמדי נועד לשימוש במצבים לחוצים ורגשיים שונים בחיי היומיום וגם בתקופת החג. רסקיו מכיל שילוב של תמציות פרחי באך שבתערובת אחת מספקות תחושה של שלווה פנימית ונינוחות ויעילות במצבי קושי רגשיים.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד