חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

אסטרטגיות להתמודדות עם לחץ בעקבות נגיף הקורונה


סכנת ההידבקות, הפחד מאובדן פרנסה, השהייה הארוכה בבית וחוסר ודאות בנוגע לעתיד – מגפת הקורונה המשתוללת בעולם יוצרת לחץ רב שעשוי לפגוע בתפקוד הפיזי ובבריאות הנפשית. היות שלא ניתן לדעת כעת כמה זמן התקופה הזו תימשך, חשוב לטפל בחרדה הזמנית ולהתמודד עם הלחץ היומיומי בדרך האפקטיבית ביותר.

הנה כמה אסטרטגיות שיוכלו לעזור לכם לשמור על החרדה והלחץ היומיומי בשליטה.

אסטרטגיית הבריחה - אסקפיזם היא מילת המפתח

תשכחו לרגע מהמציאות עתירת הלחצים הזמנית של הקורונה וחשבו מה יעשה לכם טוב בימים אלה: תוכלו לדפדף באלבום התמונות ולהיזכר ברגעים מרגשים או חופשות שהיו לכם ולפנטז על החופשה הבאה, להאזין למוזיקה שמרגיעה אתכם, לצפות בסרטים שינתקו אתכם מהמצב הקיים, לטבול באמבטיה חמימה, לקרוא פוסטים הומוריסטיים או ספרים עם עלילה סוחפת. אל תתנו לעצמכם לשקוע בדכדוך.

אסטרטגיית האיזון – האוכל והפעילות משחקים תפקיד חשוב

זה לא הזמן להשתמש בעישון או אלכוהול כדי להתמודד עם הרגשות שלכם. חשוב לשמור על הבריאות הפיזית ככל שניתן ולמעשה פעילות גופנית מסייעת בשחרור אנדורפינים, שעוזרים בהעלאת מצב הרוח.

המעיטו את הצריכה של מזונות מעובדים ועתירי סוכר והרבו במזונות עשירים בסיבים תזונתיים ובחומרים מהטבע, מיצים סחוטים, שייקים. ניתן להתאמן גם דרך המסך מול סרטוני יו-טיוב או באמצעות מפגשי אימון המשודרים בתוכנת ZOOM.

אסטרטגיית הנשימה העמוקה – רגיעה שהיא חוויה

הסחת דעת מהמצב של הקורונה אפשרית אם תנסו לבצע אותה בפועל כמו למשל, באמצעות תרגול יוגה או מדיטציה, נשימות עמוקות, דמיון מודרך וכל מה שמסייע לכם להירגע כולל עיסוק באמנות, הרפיה גופנית וכדומה. התנסו במגוון טכניקות עד שתמצאו את הטכניקה הנכונה או שילוב מנצח בין הטכניקות השונות.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

אסטרטגיית החשיבה – לחפש את הצד החיובי

יש טכניקות שונות של פסיכולוגיה חיובית שיעזרו לכם למצוא את האור שבקצה המנהרה. כתבו לעצמכם מה תעשו כשהקורונה תסתיים (שיהיה למה לחכות) או מהם הדברים הטובים שכן קרו לכם מאז הקורונה כמו בילוי זמן איכות עם בני המשפחה, עיסוק בפרויקטים מיוחדים שדחיתם, זמן לקרוא ספרים ולצפות בסרטים וכדומה. 

נסו להפיק את המקסימום מהסיטואציה. אתם בבית? השקיעו בסידור מרחב נעים. יש לכם זמן פנוי? אפיינו לעצמכם סדר יום אלטרנטיבי כדי שתוכלו לשמור על שגרה גם בתנאי לחץ. אתם מבלים זמן עם הילדים?חשבו על פעולות שתיהנו מהן ביחד.

אסטרטגיית ההימנעות – הגבלת החשיפה התקשורתית

בתקופת הקורונה חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק ולהתעדכן בהנחיות החדשות על מנת לנהוג כפי שנדרש וכמובן, להיערך מראש בין אם בביצוע קניות או בתכנון סדר היום.

עם זאת, חשיפה מוגברת לחדשות עשויה להעלות את הלחץ על אחת כמה וכמה שלא כל הדיווחים מאומתים ויש הרבה דיווחי סרק ומומחים שעשויים לעסוק בתרחישי קיצון שלא בהכרח יקרו ואין סיבה שתוסיפו לחרדה הקיימת.

נסו לשמור על מינון סביר של מידע או להתעדכן אחת ליום. תוכלו גם לבקש מקרוב משפחה או חבר שידווחו לכם רק על מה שמאומת או חיוני שתדעו ולא להתעסק עם כל הפרשנויות מסביב.

אסטרטגיית מיקוד בהווה – אל תחשבו על מה יהיה חשבו מה עושים עכשיו

מחשבה יוצרת מציאות ונכון, שתמיד טוב להיערך ליום הבא עם קניות ותוכנית אסטרטגית, אבל בכל הנוגע לדאגות שמחריפות את הלחץ רצוי להתמקד בהווה ולחיות יום ביומו. מקדו את תשומת הלב שלכם בכאן ועכשיו,במשחק עם הילד, במציאת פתרון לפרויקט בעבודה ואפילו בסידור הבית. זכרו שאין סיבה כעת לדאוג למה שאינו בשליטתכם.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד