חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך מתמודדים עם לחץ כלכלי בתקופת הקורונה


תקופת הקורונה הציבה בפני רבים אתגרים כלכליים לא פשוטים: רבים איבדו את עבודתם, הוצאו לחל"ת, סגרו את העסק או חוו ירידה משמעותית בהכנסות ובתזרים המזומניםבאופן טבעי, המצוקה הכלכלית יוצרת לחץ משמעותי ויש מי שחווים אותו אפילו בצורה פיזיתבדמות כאבי בטן או כאבי ראש. הלחץ הזמני מהמצב הכלכלי עשוי לגרום לפגיעה ביחסים הבינאישיים ולחבל בתפקוד ולהקשות על התאוששות כלכלית בשל המצוקה הנפשית הקשה.

מסקר שערך המכון הלאומי לחינוך פיננסי, משבר הקורונה גרם ללחץ כלכלי לכמעט 9 מתוך 10 אמריקאים כאשר הגורם המהותי ביותר היה הדאגה לחיסכון כספי. אנשים הביעו חשש שהחסכונות הכספיים שלהם לא יספיקו לקיים אותם לאורך זמן. חרדות נוספות שעלו בסקר קשורות באובדן מקום העבודה וחוסר היכולת לשלם חובות.

סובלים זמנית מלחץ בעקבות השינויים הכלכליים בתקופת הקורונה? לפניכם מספר טיפים איך להתנהל נכון במטרה להפחית את הלחץ. 

שינויים בסדר העדיפויות וקביעת תקציב

זה הזמן לבדוק על מה אתם מוציאים את הכסף שלכם והיכן ניתן לקצץ ובמה. עברו על כל ההוצאות שלכם כתא משפחתי והחליטו על מה תוכלו לוותר, כדי לחסוך כספים בין אם מדובר בחוגים מסוימים לילדים או הוצאות על בילויים.

* חפשו אלטרנטיבות זולות יותר, כמו למשל, בישול ביתי כחלופה לאכילה במסעדות.

* מומלץ לבנות תקציב חדש על פי סדר העדיפויות, הצרכים והכסף שיש ברשותכם כדי לעשות קניות על פי רשימה מדויקת ולהימנע מחריגות בתקציב, שעשויות לעלות לכם ביוקר.

* מומלץ לנהל משא ומתן מול ספקים שונים, כדי לבחון אם ניתן להוזיל בעלויות כמו מול ספקי התקשורת השונים ואפילו לבחון אפשרות של דחיית תשלומים מול בעל הדירה או הבנקים. במקרה הצורך, אפשר לשקול לקיחת הלוואה כל עוד אתם מאמינים שתצליחו לעמוד בתנאי החזרתה.

המעקב אחר התנועות של הכסף יכול לסייע מאוד בהפחתת הלחץ הכלכלי, כי אתם יכולים להבין לאן הכסף הולך ולבדוק כיצד ניתן לגייס כסף על מנת להימנע מהעמקת החוב. 

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

מעשיות היא שם המשחק

ככל שתחשבו על מה יקרה ותשקעו בדכדוך כך יהיה לכם קשה יותר לשנות את המצב. חשבו איך אתם יכולים לשפר את העתיד הכלכלי וכך גם להפחית את ממד הלחץ. למשל, לצאת לחפש עבודה בהקדם אם אבדתם עבודה ולבחון מהן האופציות שלכםאולי זה הטיימינג לשינוי קריירה? עבודה מהבית? שותפות עסקית? חפשו כיוונים מקצועיים חדשים או מקורות הכנסה חלופיים אפילו אם מדובר בעבודה זמנית. נסו לקבל ייעוץ מחברים או משפחה שמומחים בתחום.

תמיכה רגשית שעושה הבדל

אל תוותרו על תמיכה רגשית מחברים ובני משפחה שיוכלו לסייע לכם בהתמודדות עם השינויים הכלכליים והרגשיים בעקבות הקורונה. הסתרת הדאגות הכלכליות במיוחד מבני הזוג עשויה לגרום לבעיות במערכת היחסים וחשוב מאוד לשתף במצוקה זו.

נדודי שינה בגלל מחשבות טורדניות היא סיטואציה נפוצה בקרב הסובלים מדאגות כלכליות ולכן, חשוב לנסות למקד את המחשבות בדברים חיוביים במיוחד לפני השינה, כדי שתוכלו לישון טוב בלילה וכך אולי לתפקד טוב יותר למחרת.

שמירה על הבריאות

יש קשר הדוק בין לחץ כלכלי לפגיעה בבריאות. אל תתנו לבעיות הכספיות לפגוע לכם בבריאות. היו ערניים לסימפטומים פיזיים, הקפידו לאכול בריא ולהתאמן, הפחיתו צריכה של אלכוהול ובצעו שינויים בסגנון החיים כמו גמילה מעישון. שמירה על שגרה יכולה אף היא לסייע בהפחתת עוצמת הלחץהתעוררות בשעה קבועה, ארוחות קבועות, משימות שקשורות לעבודה ואפילו תחביבים, כל מה שיכול להסיח את דעתכם מהלחץ אך לא להרחיק אתכם מהמטרה של השאיפה ליציבות כלכלית מחודשת.

רסקיו רמדי יכול לסייע לכם בהתמודדות הזמנית עם מצבים רגשיים כמו לחץ שנוצר בשל בעיות כלכליות בתקופת הקורונה. רסקיו רמדי ייתן לכם טיפת שלווה ותמיכה לעבור תקופות לחוצות בחיים כמו משבר הקורונה.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד