חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

לא מצליחים לישון בלילה בגלל דאגות כלכליות?


אי אפשר להתעלם מההשפעה הכלכלית ההרסנית של מגפת הקורונה. שכירים ועצמאים רבים נפגעו מהמגבלות השונות ומהשפעות המשבר ומצאו את עצמכם מחוסרי עבודה, בחל"ת או עם עסק שלא עובד. על פי נתונים, מספר דורשי העבודה גדל משמעותית בכל העולם ועל אף התוכנית לסיוע כלכלי יש רבים שזמנית לא מצליחים לישון בלילה מתוך חשש וחרדות בנוגע לעתידם הכלכלי.

לרוע המזל, פגיעה באיכות השינה עשויה לגרום לפגיעה בתפקוד ובשעות הלילה הדאגות נתפסות בצורה עוצמתית יותר וגם למחרת הדאגה תחמיר בעקבות היעדר השינה.
זו הסיבה שחשוב להתמודד עם הלחץ בעקבות המצב הכלכלי כדי לאפשר שנת לילה טובה יותר. שינה טובה מספקת רמת חוסן גבוה יותר ועוזרת גם להילחם בהורמון הלחץ. אז איך תוכלו לישון טוב יותר על אף הלחץ הכלכלי שעלול להדיר שינה מעיניכם?

קביעת לו"ז שינה

חשוב מאוד ליצור מסגרת שינה קבועה כדי להרגיל את השעון הביולוגי בשעות שינה קבועות. ניתן לאמץ טקס שינה שיחזור על עצמו מדי ערב כדי להכין את הגוף לקראת השינה, בין אם זו אמבטיה חמה, האזנה למוסיקת רקע מרגיעה או כל דפוס אחר שיכול לסייע.

הכינו את התנאים הנוחים ביותר לקראת השינה בין אם מדובר בוויסות לטמפרטורה המועדפת או שימוש במצעים נושמים וביגוד אוורירי ונעים על הגוףאפשר לאמץ גם טכניקות הרגעה אפקטיביות לקראת השינה כמו דמיון מודרך, מדיטציה, יוגה וכדומה.

הגבילו גם את זמן המסך שלפני ובמהלך השינה, כי הבהובים מהמסך וקולות מהמסך עשויים לפגוע בשינה.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו לילה

נמנעים מענייני כספים לפני שנרדמים

כדאי להימנע משיחות על כסף או צפייה בתוכניות כלכליות לפני השינה. אלה רק עשויות להעלות את מפלס החרדה אודות מצוקה כלכלית. בשעות החשיכה הכל נראה קיצוני ומפחיד יותר מאשר באור יום והמצוקה הזמנית גוברת.

נסו לחשוב על נושאים אחרים מרגיעים לפני השינה ולא על נושאים כספיים יכולים להציב אתכם בסיטואציה של חוסר אונים, כי בלילה אין בנקאי לדבר אתו וגם לא פרקטי לקדם יוזמות שונות שקשורות בעניינים כספיים.

אם בכל זאת המחשבות הטורדניות לא נותנות לכם מנוח, שמרו פנקס ליד המיטה וכתבו תמיד את המחשבות שעולות לכם בראש בלילה וכל הדרכים והרעיונות כיצד לשמור על המצב הכלכלי. למשל, פתיחת קרן השתלמות, בניית תקציב המבוסס על הוצאות והכנסות, טבלת הוצאות מדויקת על מנת לעשות שינויים בתקציב משק הבית כדי לחסוך יותר כסף וכדומה.
נקיטת הפעולה כשלעצמה יכולה להחזיר לכם את התחושה של שליטה במצב הכלכלי ולסייע לכם לישון טוב יותר בלילה. 

מודעות היא שם המשחק

במקרים רבים ידע זה כוח ואם תעקבו ותבדקו בדיוק כמה כסף יש ברשותכם ומה תוכלו לעשות כדי להשיג יותר כסף או לצמצם הוצאות יתכן שתוכלו לישון טוב יותר בלילה. נסו להספיק במהלך היום לטפל בעניינים הכספיים, כדי שתוכלו להגיע למיטה רגועים יותר.

תוכלו להיוועץ עם יועצים פיננסיים שההתמחות שלהם זו כלכלת המשפחה או הבראת עסקים וכן לבדוק אילו מקורות מימון יוכלו לסייע לכם במשימה. קיימות אסטרטגיות רבות לניהול כספי חכם גם בתקופת משבר הקורונה מצמצום הוצאות משק הבית או הוצאות בעסק ועד קבלת סיוע כספי מגורמים שונים.

לילה טוב עם רסקיו לילה

מרגישים שהלחץ הכלכלי זמנית מונע מבעדכם לישון היטב? רסקיו לילה יוכל לתמוך בכם. רסקיו לילה מבוסס על פורמולה של תמציות פרחי באך הידועות על פי משנתו של ד"ר באך לסיוע במצבים של חוסר שקט זמני לפני ובמהלך הלילה כמו מחשבות טורדניות או דאגות שונות כמו דאגות כספיות. אינו ממכר, לא דורש מרשם רופא ומתאים לכל גיל. 

קופון הנחה מעודכן - רסקיו לילה

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד