חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

לחץ נפשי – תסמינים שחשוב לזהות


לפני פרוץ והתפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם, לחץ נחשב למגפה של המאה ה-21 ואין ספק שבעקבות הקורונה רבים חווים רמה אפילו גבוהה יותר של לחץ זמני.
השפעת הלחץ עשויה לבוא לידי ביטוי בהופעת מגוון רחב של תסמינים פיזיולוגיים ונפשיים המשתנים מאחד לאחד. סטרס יכול לגרום גם לבעיות בריאותיות שעשויות לסכן חיים. כך למשל, ממחקר שנערך בסין עולה שחשיפה ללחץ ממושך עשויה להאיץ את ההתקדמות של תאים סרטניים ומחקר אחר הראה שלחץ יכול לגרום להלבנת שיער. 
מחקרים שונים הצביעו על הקשר הישיר בין לחץ לסיכון לחטוף שבץ או והתקפי לב והמסקנה היא שחשוב מאוד להפחית את רמות הלחץ הזמני והמקומי ככל שניתן. 
איך תדעו שאתם סובלים זמנית ומקומית מתופעה של לחץ נפשי? טיפים לזיהוי הסימפטומים ולהתמודדות עם לחץ.
היחלשות המערכת החיסונית

לחץ פוגע בתפקוד של המערכת החיסונית ואם אתם חולים בתדירות גבוהה או סובלים ממחלה כרונית, יתכן שהסיבה לכך היא סטרס. מחקרים שונים הראו שרמות מוגברות של הורמון הלחץ קורטיזול עשויות להיות קשורות להופעת כאב כרוני במיוחד לכאבי ראש וכאבי בטן וכן שאנשים שסבלו מלחץ נפשי ממושך סבלו יותר ממחלות שונות.
במחקרים הצביעו גם על קשר בין לחץ לתזונה לקויה שגורמת לבעיות בריאותיות. כאשר אנשים נתונים בלחץ לעיתים הם חווים חוסר תיאבון שיכול להוביל למחסור בוויטמינים ומינרלים אשר היעדרותם פוגעת בחוסן הנפשי ובתפקוד. 
לחץ יכול לבוא לידי ביטוי גם בכאבים פיזיים כמו כאבי בטן וכאבי ראש מתמשכים ולעיתים רגיעה יכולה לשפר ולהקל על תחושת הכאב ואף להעלים לחלוטין את הופעת הכאבים. 
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
לעור המצב והלחץ

העור שלנו הוא לעיתים ראי הנפש ויכול לסבול ולהשתנות בעקבות לחץ כאשר התופעה הנפוצה ביותר המבשרת על לחץ נפשי היא הופעתם של פצעוני אקנה. חומרת האקנה יכולה להיות מושפעת מרמות לחץ גבוהות. כמובן שאקנה הוא גם תוצר של שינויים הורמונאליים, אבל מחקרים שונים הצביעו על כך שאקנה יכול להיות גם קשור לרמות של לחץ והפחתה בלחץ יכולה לשפר את מצב העור מהופעת פצעונים ועד יובש מוגבר ומראה של עור עמום ועייף.
לא מצליחים לישון

סימפטום נפוץ המצביע על לחץ נפשי הוא נדודי שינה. קשה מאוד להירדם או לחוות שינה עמוקה ונינוחה כאשר סובלים זמנית מרמה גבוהה של סטרס. מחשבות טורדניות ועקשניות לא מאפשרות הירדמות או רגיעה ולכן, חשוב מאוד לנסות לאמץ טכניקות הרפיה, להתנתק מהמסכים וליצור תנאי שינה אופטימאליים לקראת שנת הלילה.
שינויים במצב הרוח ועד אין אונות ובעיות פוריות

באשמת הלחץ הזמני אנו עשויים לסבול גם משינויים קיצוניים במצב הרוח וממצבים של עייפות מוגברת, דכדוך ודיכאון, חוסר מיקוד וריכוז ולאורך זמן גם מירידה בתפקוד הקוגניטיבי ומסימפטומים פיזיים שמקורם בלחץ ושינויים במצב הרוח כמו למשל, מצבים של אין אונות ואפילו מבעיות פוריות. מחקרים רבים הצביעו על בעיות של כניסה להריון שלא נבעו מבעיה פיזית מאובחנת אלא מלחץ מוגבר ובמקרים רבים כניסה להריון התאפשרה לאחר הורדת הלחץ.
לחץ נפשי לאורך תקופה גובה מחיר וחשוב מאוד למצוא את הדרכים האפקטיביות להתמודדות עם לחץ. בין אם מדובר בתזונה נכונה, פעילות ספורטיבית מתונה על בסיס קבוע, טכניקות להרפיה ורגיעה כמו מדיטציה, יוגה, דמיון מודרך, הסדרת הנשימה. כדאי לנסות ולאתר את מקור הלחץ ולבחון אם ניתן לטפל בו על מנת לאפשר הפחתה של רמת הלחץ.
רסקיו המבוסס על תמציות פרחי באך יכול לעזור בהתמודדות עם מצבים רגשיים יומיומיים בייחוד בתקופות מאתגרות או במצבי לחץ. גלגל ההצלה שלכם כשאתם חווים מתח, חרדה, סיטואציות של שינויים, אובדן וזקוקים לבהירות, רגיעה ולמיקוד. 
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד