חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך להרגיע לחץ נפשי


כל אחד חווה לחץ זמני בדרך אחרת: יש מי שחשים כאבים בבית החזה או בבטן ואחרים סובלים מקוצר נשימה או תחושה של אובדן שליטה, נדודי שינה, עצבנות, הזעה בכפות הרגליים, יובש בפה, חוסר תיאבון או תיאבון מוגבר. לחץ נפשי זמני משפיע על כל מערכות הגוף כולל מערכת הנשימה, לב וכלי דם, מערכת העיכול, העצבים והשרירים ויכול לגבות מחיר בריאותי. 
מחקרים שונים הצביעו על כך שלחץ זמני יכול להחמיר בעיות נשימה במיוחד אצל אנשים שסובלים ממחלת ריאות או אסטמה ויכולים גם לגרום להתקפים של קוצר נשימה, לעלייה בקצב הלב ולהתכווצויות חזקות יותר של שריר הלב ולבעיות בכלי הדם ועוד. 
חשוב ללמוד כיצד להפחית את דרגת הסטרס והלחץ הזמני  וקיימות שיטות שונות לצורך התמודדות עם לחץ. הנה כמה הצעות שיוכלו לעזור לכם.
התעמלות גופנית להתמודדות עם לחץ
מצבי לחץ מגבירים את רמת הורמוני הלחץ כמו אדרנלין וקורטיזול בגוף וכדאי לתעל את האדרנלין בדרכים חיוביות ומטיבות כמו למשל, באמצעות פעילות גופנית סדירה. זו מפחיתה את רמת הלחץ ומשחררת גם אנדורפינים התורמים למצב הרוח ולשנת לילה טובה יותר כשלעצמה יכולה לסייע בהורדת מידת הלחץ. כדי לישון טוב יותר בלילה חשוב להוריד את רמת האנרגיה סמוך לזמן השינה וללכת לישון לאחר שנרגעתם בין אם באמבטיה חמה או עם ספר טוב בידיים. כדאי לדעת גם להרגלי שלתזונה חשיבות בקידום רגיעה כאשר מזונות עתירי סוכרים וחומרים משמרים עשויים לגרום לירידה באנרגיה ולתחושה של עייפות ועצבנות.
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
טכניקות הרפיה
קיימים טיפולים תומכים ומשלימים להורדת לחצים כמו למשל, טיפול בצחוק כמו יוגה צחוק שמפחית הורמוני לחץ ויוצר תחושת שחרור ורווחה. טכניקות הרגעה כמו דמיון מודרך, מיינדפולנס ומדיטציה אף הן יכולות לעזור בנטרול רעשי רקע, בהתמקדות מודעת בהווה ובהורדת לחצים. יש לקחת בחשבון שהרפיה היא מיומנות נרכשת שדורשת תרגול, זמן וסבלנות כמו לחזור על ביטוי מרגיע לאורך זמן או לתרגל נשימות, הרפיית הגוף ושחרור כל השרירים לרבות שרירי הלסת עד השגת השלווה הפנימית המבוקשת. אפשר גם לעסוק ביצירה כמו אמנות שנחשבת לסוג של תרפיה כאשר נותנים לצבע לעשות את שלו ומשחררים את הלחץ העצור בדמות יצירה. 
הכל עניין של פרספקטיבה
אל תחששו גם לבקש עזרה ותמיכה וחפשו את הדרך הטובה והיעילה עבורכם ליהנות מהסחת דעת ממחשבות טורדניות. כדאי לנסות לאמץ שיחה חיובית על מנת להפוך את השלילי לחיובי מבחינת התבוננות על סיטואציות ועל החיים. לפעמים אנחנו נלחצים ממשהו רק מעצם המחשבה עליו, אבל בפועל אם נעשה אותו כבר לא נילחץ הוא מלחיץ רק בתיאוריה אך לא בעת המעשה. 
הפוגה מהלחץ
טיול בטבע והתאווררות מהשגרה יכולים מאוד לעזור ולשבור את המתח וכן מפגש עם חברים וכל הסחת דעת מהמצב שמלחיץ אתכם. לעיתים התרחקות מהמצב המלחיץ מסייעת לכם בהמשך לראות אותו באור חדש ולהגיב לו בצורה אחרת לחלוטין.
ללמוד לנהל את הלחץ
חשוב ללמד כיצד לנהל את הלחץ ולקבל את הלחץ שהוא חלק מהחיים ולא לתת לו לשבור אתכם. זה כולל התייחסות לבעיה בפרספקטיבה חיובית יותר,  הפחתת הלחץ בצורה מודעת ברגע שמרגישים לחוצים כדי שהלחץ לא יחמיר ויצא מכלל שליטה, שמירה על הבריאות ובעיקר על פעילות גופנית שיכולה למנוע מצבי לחץ וכדומה.
רסקיו רמדי יוכל לסייע לכם בהתמודדות עם מצבי לחץ נפשי יומיומיים זמניים. רסקיו המכונה בפי רבים גלגל הצלה מבוסס על תמציות פרחי באך שיכולים להקל ולהפחית על מתח והלחץ ומסייע בעומס רגשי שמלווים כל אחד מאתנו בכל זמן ובכל מקום. 
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד