חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מצב כלכלי מלחיץ? איך להתמודד עם לחץ ביעילות


תקופת הקורונה מאתגרת מכל הבחינות ורבים גם נקלעו למצוקה כלכלית בשל הסגרים, המגבלות והשינויים באורח החיים.
הלחץ הכלכלי בעקבות המגיפה הוא תופעה עולמית. למעשה, סקר שנערך מטעם הקרן הלאומית לחינוך פיננסי בארה"ב מצביע על כך שכמעט 75% מהאמריקאים עם הכנסה שנתית של משק בית הנמוך מ-50,000 דולר ציינו שהם מודאגים ממצבם הכלכלי.
לחץ כלכלי עלול לפגוע בשינה, בתפקוד וברווחה הכללית, כך שעלולה להיווצר גם סיטואציה של נבואה המגשימה את עצמה. לחץ מפני המצב שפוגע ביכולת להתרומם ממנו כך שהסיטואציה של חרדה כלכלית מונצחת. רבים מדווחים על אי וודאות שמעצימה את הלחץ וסובלים מההשפעות של סטרס כמו כאבי ראש, כאבי בטן, דופק מהיר, דפיקות לב, נדודי שינה.
איך אפשר להתמודד עם מצב כלכלי מלחיץ ואילו פעולות אפשר לבצע לצמצם את הלחץ והמצוקה הכלכלית?
התייעלות כלכלית כנקודת זינוק להפחתת הלחץ
התנהלות כלכלית יעילה יכולה לסייע בהתמודדות. נסו לייצר רשימה של כלל ההוצאות וההכנסות ובדקו על אילו הוצאות תוכלו לוותר או באילו מקומות ניתן לצמצם לפחות זמנית עד שהמצב הכלכלי ישתפר. לדוגמה, ביטול חוג לילדים, קניות בסופרמרקט זול יותר או צמצום סל הקניות הממוצע, רכישת ריהוט יד שנייה על פני ריהוט חדש.
תמיד כדאי לנסות לנהל מו"מ מול ספקים בין אם אתם עצמאים או שכירים, ספקים שמספקים סחורה לעסק או ספקים שאתם משתמשים בשירותיהם כמו למשל, ספק סלולר או ספק הכבלים או הלווין. לעיתים כדאי לעבור חברה כדי להשיג תנאים טובים יותר.
בדקו אפשרות גם למחזור משכנתה או הגמשת תנאים בכל הנוגע לשכר דירה, תשלומים למסגרות החינוך של הילדים, פרישת תשלומים לקניות וכדומה, כך שתוכלו לעמוד בהוצאות.
חשוב לבדוק מהן ההטבות שמגיעות לכם על פי חוק בין אם מדובר במענקים מהמדינה או לקיחת הלוואות בתנאים משופרים.
אפשר גם לנצל את התקופה לחינוך וללימוד לניהול פיננסי כמו השקעה בשוק המניות או כיצד לבנות תקציב ולהתוות בבית ובעסק מדיניות כלכלית מושכלת. במידת הצורך בדקו אם ניתן לפתוח תוכניות חיסכון להוצאות חיוניות. מומלץ לרתום את הילדים גם למבצע התייעלות כלכלי כמו מכירה ברשת של צעצועים ומשחקים בהם הם לא משתמשים.
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
הישארו אקטיביים במאבק עם הלחץ
בכל הנוגע לתחושה של סטרס, חשוב מאוד להימנע מפסיביות ולהישאר אקטיביים אפילו אם אתם בחל"ת או העסק סגור. בין אם זה במציאת רעיונות לעתיד, פיתוח תחביבים ותחומי עניין, מפגש עם חברים לפי המגבלות אפילו אם מדובר במפגש וירטואלי. פעילות גופנית מסייעת פיזית בשיפור מצב הרוח, שנת לילה טובה יותר והפחתת רמת הלחץ.
להרגלי החיים השפעה ישירה על מצב הלחץ והפסקת עישון וצריכת אלכוהול נקשרת לאיזון מצבי לחץ כמו גם הימנעות מצריכת מאכלים מעובדים, עתירי סוכר ונתרן לטובת ירקות ופירות טריים.
אל תשמרו את הפחדים והחששות בבטן. נסו למצוא מישהו עמו תוכלו לדבר על הפחדים הללו, אפילו לנהל יומן ולכתוב על החששות. למשל, יש קבוצות בפייסבוק שיכולות לתת לכם אוזן קשבת ומקום שבו חולקים מצוקה וגם מרוויחים עצות להתמודדות מאחרים שהיו במצב רגשי ופיננסי דומה. אמצו טכניקות הרגעה והרפיה שיוכלו לסייע לכם בהפחתת מידת הלחץ כמו למשל, מדיטציה, יוגה, מיינדפולנס, תרגול נשימות, דמיון מודרך, פסיכולוגיה חיובית. יש מי שטיול מרענן מחזיר להם אנרגיות ואחרים זקוקים למוזיקה טובה ברקע או אמבטיה חמה. בדקו מה עושה לכם טוב ונסו לחשוב ולפעול באופן פרקטי לצמצום החובות או התנהלות כלכלית והפחתת הלחץ הכלכלי הזמני שנלווה לתקופה מורכבת זו בחיים.
רסקיו רמדי המבוסס על תמציות פרחי באך מסייע במצבים רגשיים ויוכל לעזור לכם במציאת השלווה המבוקשת.
קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד