חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך מתמודדים עם שינויים בחיים


תקופה של שינויים וחוסר ודאות עלולה להעלות את מפלס המתח והלחץ, וגם לפגוע באיכות השינה. איך אפשר להתמודד עם שינויים והלחץ שנובע מהם, ולישון טוב בלילה?
* כדאי לתרגל טכניקות של נשימות ולהימנע ממשקאות מעוררים
* פעילות גופנית ומינית יכולות לעזור לכם לישון טוב יותר
* רסקיו לילה מבוסס על שש תמציות פרחי באך

החיים רצופים באתגרים ובשינויים: מעבר דירה, החלפת עבודה, התרחבות המשפחה, שינויים בסגנון החיים, אובדן של אדם קרוב, פירוק המשפחה, איומים ביטחוניים או מגפה עולמית שמשנה סדרי עולם. זה טבעי, אבל הבעיה מתחילה כשהשינויים הבלתי צפויים או היזומים גורמים לקשיים, חרדה ולחץ נפשי.
הסימפטומים של הלחץ משתנים מאדם לאדם וכוללים אי שקט, שרירים מתוחים, נשימה מהירה, הזעה, בעיות במערכת העיכול, עייפות ונדודי שינה.
המצוקה הנפשית והיעדר שינה עלולים לגרום לבעיות בריאותיות, קושי להתרכז ופגיעה בזיכרון. כמו כן, נדודי שינה גורמים כמובן לעייפות ובכך גם מעצימים את הלחץ, וכך נוצר מעגל קסמים שאין לו סוף.
ריכזנו בשבילכם כמה טיפים שיענו על שאלות חשובות: איך להירגע לפני השינה, מה כוללת התמודדות עם לחץ והאם יש שיטות להירדמות?
מחשבות טורדניות נשארות מחוץ למיטה
לקראת השינה, חשוב להרגיע את רמת הדריכות עד כמה שאפשר ולהיפרד מכל המחשבות הטורדניות שעלולות לפגוע ביכולת שלכם להירדם ובאיכות השינה שלכם. כבו מסכים, חשבו על דברים נעימים ודמיינו שאתם במקום שמעורר בכם תחושות נעימות.
לקראת השינה נסו לשוחח עם אדם אהוב, פיזית או בטלפון, ובמהלך השיחה התמקדו בהווה במקום להתייסר על מה שהיה במהלך היום או לחשוש ממה שמחכה לכם מחר.
דברים שעוזרים להירדם: מוזיקת רקע מרגיעה, טמפרטורה מאוזנת, מיקוד בנשימות או חזרה על מנטרה.
זהירות - ממריצים שמעוררים מתח ופוגעים בשינה
קפאין אולי עוזר להשאיר אתכם ערים כשאתם בעבודה, אבל הוא גם יכול לפגוע ביכולת שלכם להירדם ולהעלות את מפלס הלחץ. נסו לצמצם את צריכת הקפאין עד כמה שאפשר ובכל מקרה אל תצרכו קפאין כשש שעות לפני זמן השינה. 
פעלו באופן דומה גם עם מאכלים מעוררים, ארומטיים ומתובלים מאוד.
שימו לב שיש הרגלים שמשבשים את השינה ולכן כדאי להימנע מהם, כמו עישון, אלכוהול והיגיינה לקויה. 
איך לשחרר לחץ לפני השינה
כדאי לשמור על מסגרת שינה קבועה כדי להרגיל את השעון הביולוגי. אפשר להתאמן על טכניקות הרפיה למיניהן, כמו הרפיית שרירים מתקדמת (PMR), שמכונה גם הרפיית ג'ייקובסון ומתמקדת בהרפיה נקודתית של שרירים בגוף, שריר אחד בכל פעם.
אם אתם לא מצליחים להירדם,  תרגול של מדיטציה ובמיוחד מיינדפולנס יכול לעזור לכם להתמקד במה שחשוב: בהווה, וגם להתמודד עם המחשבות הטורדניות. 
בנוסף, על אף שמתח פוגע בדחף המיני, מחקרים שונים הצביעו על כך שפעילות מינית לפני השינה יכולה להרגיע מאוד ולעזור לכם לישון טוב.
לבסוף, פעילות גופנית גם היא עוזרת להקל על הלחץ הנפשי ומפחיתה את רמתו של הורמון הקורטיזול, שנקרא גם הורמון הלחץ. לכן, מומלץ להתאמן על בסיס יומי אבל לא סמוך לשעת השינה.
כדאי גם לדעת שהחשיפה לאור במהלך היום עוזרת לווסת את מחזור השינה ולכן שימו לב שאתם לא מבלים את כל או מרבית היום שלכם בחדר חשוך.
אפשר להיעזר גם בשתיית תה ללא קפאין לפני השינה, כשתה קמומיל הוא מומלץ במיוחד כי יש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות, וגם ברסקיו לילה – פורמולה שמבוססת על שילוב ייחודי של חמש תמציות פרחי באך שמרכיבות את המוצר הפופולרי ברסקיו, עם התוספת של תמצית White Chestnut.
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד